SHAKEPLUS, DE MAALTIJDSHAKE
OP NATUURLIJKE BASIS

Meer info of bestellen? Klik hier

Aantal calorieën in groente

0

Groenten passen goed in een gezond eetpatroon. Ze bevatten weinig calorieën, maar helpen toch goed om je een vol gevoel te geven. Daarnaast bevatten groenten ook belangrijke vitaminen en mineralen. We laten je hier het aantal calorieën in groenten en fruit zien. Omdat ze zo weinig calorieën bevatten kun je er rustig flink wat van opscheppen bij de avondmaaltijd en als gezonde snack nemen.

In Nederland eten we te weinig groente

Uit recent onderzoek is naar voren gekomen dat we in Nederland erg weinig groente eten. We weten allemaal dat groente gezond is en we er eigenlijk meer van zouden moeten eten. Een makkelijke manier om meer groente te eten is een flinke pan met groentesoep te maken. Vries de soep vervolgens in porties in, zo heb je altijd verse groentesoep bij de hand! Heerlijk als maaltijd of gezond tussendoortje.

Aantal calorieën in groente

In onderstaande tabel kun je het aantal calorieën in groenten en de voedingswaarden bekijken.

Soort groente (per 100gram)CalorieënKoolhydraten (gram)Suikers (gram)Vezels (gram)EiwittenVet
Sla111,01,01,31,30,2
Komkommer142,21,80,90,60,2
Spinazie (vers)150,60,42,02,50,3
Champignons160,30,22,52,70,0
Tomaten192,92,91,01,00,2
Bloemkool243,02,52,22,00,0
Paprika264,53,52,01,00,0
Courgette274,54,51,11,80,0
Broccoli292,01,53,53,30,2
Prei304,03,02,51,80,3
Wortelen335,24,93,41,00,2
Pompoen367,02,41,01,10,2
Uien366,16,12,51,20,2
Sperziebonen366,02,43,52,40,3
Spruitjes374,24,04,03,80,5
Rode biet437,06,02,92,00,2
Boerenkool515,50,02,04,30,9
Aardappelen8517,60,02,62,00,1
Avocado1881,51,46,42,618,1

Om het aantal calorieën in andere groente (en fruit) te bekijken kun je de voedingswaardetabel raadplegen.

Om je bewust te maken van het aantal calorieën in voedingsmiddelen kun je hier kijken hoeveel calorieën, koolhydraten, vezels en eiwitten ze bevatten. Erg handig als je graag op je gewicht wilt letten, maar niet zo goed weet welke producten je beter kunt vermijden. Wist je bijvoorbeeld dat een bruine boterham met een beetje boter en een plak kaas al rond de 150 calorieën bevat? Ter vergelijking: een hele komkommer bevat zo’n 50-60 calorieën.

Groente als tussendoortje/snack

Als we trek hebben grijpen we vaak naar makkelijke snacks en tussendoortjes. Zaken als chips, nootjes, chocolade en snoep bevatten helaas erg veel calorieën en zorgen juist dat je trek krijgt. Een veel gezondere optie die ook nog zorgt dat je je vol gaat voelen is om groenten te nemen. Bijvoorbeeld een flink stuk komkommer, een bakje snoeptomaatjes, wat radijsjes, worteltjes, paprika of selderij. Net wat jij lekker vindt. Zo kun je lekker wat eten zonder dat je teveel suikers, vetten en calorieën binnenkrijgt!

De sleutel tot een gezond gewicht is dus om bewuste keuzes te maken. Groenten vullen goed omdat ze voor een groot deel uit water bestaan. Kies dus liever voor een extra bakje rauwkost dan naar ongezonde snacks te grijpen. Zo zul je makkelijker afvallen en op termijn ook op gewicht blijven!

Delen:

Plaats een reactie